KARİYER YÖNLENDİRME UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ
İGÜ Kariyer Yönlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi, Gelişim Üniversitesi öğrencilerinin, mezunlarının, iş yaşamı dinamikleri hakkında farkındalıklarını artırmak, bilgi ve becerilerine uygun iş alanlarına yönelmelerine ve kariyer hedeflerine ulaşmalarına  rehberlik etmek amacıyla kurulmuştur
 
Her yıl gerçekleştirilen, “Kariyer Haftası ” etkinlikleri kapsamında, çok çeşitli sektör temsilcilerinin katıldığı seminerler düzenlenmektedir. Öğrencilerle soru cevap şeklinde etkileşimli olarak gerçekleştirilen bu seminerlerde, sektörel gelişmeler, istihdam olanakları,   iş arama süreci ile ilgili öğrencilerin ve mezunların  bilmesi gerekenler, nasıl bir kariyer hedefliyorum ve hedefe ulaşmak için neler yapmalıyım? Süreçleri hakkında bilgi paylaşımları yapılmaktadır. Etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen stand çalışmalarında, sektör temsilcileri öğrenciler ve mezunlarla birebir iş ve staj fırsatları hakkında karşılıklı  görüşmeler  yapabilmekte ve öğrenci talepleri ilgili sektörlerde kayıtlanmaktadır.

KARYÖN’ün  başlıca amacı; üniversitemiz öğrencilerinin kariyer planlamalarında 21. yy bilgi beceri ve yetkinliklerini ön plana çıkarmaları için destek sağlamak, ulusal ve uluslararası düzeyde istihdam fırsatlarını yakalamalarına yardımcı olmaktır.
 
TARİHÇE
11 Mayıs 2014 tarih ve 28997 sayılı Resmi Gazetede yürürlüğe giren yönetmelik ile kurulmuştur.